Przejdź do treści

Ile trwa kwalifikacja WPQR?

Proces kwalifikacji technologii spawania może trwać od 2 tygodni nawet 2 miesięcy.

Od czego to zależy

Proces kwalifikacji technologii spawania może być zarówno bardzo prostym procesem jak i złożonym i to w głównej mierze zależy właśnie od tego.

Długość czasu kwalifikacji zależy od:

  1. Dostępność materiału. Aby otrzymać najlepszy zakres WPQR niekiedy wymaga to zamówienia odpowiednich gatunków i wymiarów materiałów.
  2. Umiejętności spawalniczych spawaczy w firmie. Jeśli próby nie wychodzą za 1 razem, za 2 itd – to automatycznie ten proces się wydłuża.
  3. Dostępności laboratorium – tutaj trzeba założyć ok 2 tygodnie. Jeśli jesteście w podbramkowej sytuacji laboratorium może czasem pójść Wam na rękę i przyspieszyć ten proces – niemniej to wymaga i tak kilku dni, ponieważ próbki trzeba obrobić, a następnie poddać badaniom
  4. Współpraca z jednostkami certyfikującymi – tu dużo zależy od jednostki, z którą ten proces przeprowadzasz. W przypadku państwowych jednostek (UDT, TDT) ten proces może być dłuższy niż w jednostkach np. TUV.

Moje wsparcie

A jeśli potrzebujesz wsparcia przy kwalifikacji technologii spawania – możesz skorzystać z moich usług. Wdrażam w firmach procesy spawalnicze w taki sposób, abyś rzeczywiście mógł z nich korzystać. Dodatkowo pomogę Ci przy współpracy z jednostką certyfikującą i laboratorium.

Napisz: kontakt@paulinagrabowska.pl

Prowadzę firmę i wystawiam faktury VAT.

Produkty w sklepie

Możesz również skorzystać z gotowych produktów z mojego sklepu internetowego

1 komentarz do “Ile trwa kwalifikacja WPQR?”

  1. Pingback: #29 WPQR - Pozycje spawania - PRZEPISY SPAWALNICZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *