Przejdź do treści

#58 CHECKLISTA do pobrania: Rutynowa kontrola procesów spawalniczych

W dzisiejszym dynamicznym świecie często pomijamy istotne detale, zarówno w życiu codziennym, jak i na produkcji. To zrozumiałe, gdyż bombardowani jesteśmy ciągłymi żądaniami i łatwo jest się rozproszyć. Niemniej jednak, to właśnie szczegóły uchwycone podczas rutynowej kontroli mogą zapobiec dalszym konsekwencjom.

Ale co to oznacza i czym jest rutynowa kontrola?

To taka, którą przeprowadzamy regularnie. Niekoniecznie codziennie, choć byłoby to zalecane, ale z pewną regularnością. Warto od czasu do czasu przejść się po hali produkcyjnej, rzucić okiem na ogólną sytuację w firmie (ja skupiam się tutaj na kwestiach spawalniczych) i porozmawiać z pracownikami, aby dowiedzieć się, jak obecnie radzą sobie z danym zagadnieniem.

Nie mam na to czasu

Rozumiem, że wielu z nas pomyśli, że nie ma na to czasu. Zgoda 😉 jednak czasami warto poświęcić chwilę na to, aby uniknąć potencjalnych problemów. A jeśli nie chcesz się zastanawiać, na co zwracać uwagę, przygotowałem dla Ciebie checklistę rutynowej kontroli, dostępną do pobrania poniżej.

Okresowa kontrola

Dodatkowo, na drugiej stronie przygotowałem checklistę do okresowej weryfikacji. Możesz wykorzystać ją, na przykład, do przygotowania się do audytu albo inspekcji klienta.

Oczywiście, każdy z nas ma różne potrzeby, więc jeśli uważasz, że warto dodać jakieś kwestie, możesz zainspirować się moją checklistą, aby stworzyć swoją własną lub podzielić się spostrzeżeniami. Równie dobrze możesz korzystać z mojej bez żadnych zmian 😉

Checklista do pobrania

Życzę udanego weekendu! 😉

2 komentarze do “#58 CHECKLISTA do pobrania: Rutynowa kontrola procesów spawalniczych”

  1. Witam,

    Wkradł się mały chochlik w słowie „harmonogramy”, ale to taki szczególik. Bardzo fajna checklista i chciałbym zapytać o jedną rzecz czy w przypadku EXC2 zgodnie z normą 1090, każdy materiał/blacha musi być oznakowany?

    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *