Przejdź do treści

#46 Co tam nowego w Przepisach Spawalniczych?

Nie zrobiłam, jak większość osób postanowień noworocznych…

Ale może to i dobrze, bo przynajmniej jest koniec stycznia, a ja mam jeszcze więcej energii i siły do działania niż na koniec grudnia i początek stycznia. W czasie kiedy część osób obchodziła jakiś „blue Monday” – ja po wielu miesiącach rozkwitałam.

U mnie prywatnie i zawodomowo ostatnio było masę zmian, stresu i bardzo dużo trudnych chwil. Ucierpiało na tym moje zdrowie psychiczne. Bardzo. Przez wiele miesięcy, jak mogliście wyczuć miałam „załamanie”. Nie wchodząc w szczegóły – nie miałam na wiele rzeczy sił, chęci i bardzo szybko się denerwowałam. Po prostu wiele rzeczy mnie przytłoczyło.

W internecie można obserwować wiele szczęśliwych osób, wiele sukcesów itp. ja dzisiaj wiem, że wiele z tych osób przepłaciło za to zdrowiem psychicznym, kontaktami z rodziną albo zwyczajnie kłamią tylko po to żeby się pokazać.

Moi drodzy – nikt nie ma idealnego życia.

No cóż, taka prawda.

Swoją drogą wiele osób kłamie i manipuluje innymi, żeby odciągnąć od siebie swoją nieudolność i ukryć swoją zazdrość.

Nowy cel

Obecnie czuję się wyśmienicie. Wiele spraw przepracowałam.

Ale chyba najbardziej cieszy mnie mój nowy cel – jestem bardzo podekscytowana, bo wymyśliłam nowy projekt spawalniczy i mam głęboką nadzieję, że Wam się również spodoba 👨‍🏭

Ja gdybym natrafiła na to wcześniej – na pewno skorzystałabym.

Ale zanim o nim, kilka ważnych informacji, żeby zrozumieć kontekst.

Wakacje

Obecnie mam „wakacje” od pracy zawodowej – do końca lutego. Staram się dużo odpoczywać, obsługuję tylko drobne zlecenia.

Chcę porządnie odpocząć, żeby mieć siłę na więcej.

Studia podyplomowe

Studiuję obecnie Psychologię Sprzedaży.

Że co? Psychologia w spawalnictwie? Po co Ci to?

Tak mniej więcej ludzie mówili albo myśleli jak im o tym powiedziałam. Generalnie poszłam na te studia, BO CHCIAŁAM.

I generalnie mnie to interesuje – psychologia jak i proces sprzedaży.

„Masz za dużo pieniędzy?”

Osobiście uważam, że najlepszą inwestycją (tym bardziej w czasie szalejącej inflacji) – jest inwestycja W SIEBIE. Tego nam nikt nie zabierze. A czy mam za dużo pieniędzy? Nie wiem, pracuję od 14 lat, więc nie narzekam. Ale może to dlatego, że nie wydaję ich na ekstrawaganckie życie na pokaz.

Wracając do studiów – sprzedaż to najważniejsza umiejętność.

Ilu znasz świetnych spawalników, a ktorzy nie potrafią SIEBIE SPRZEDAĆ? Ja znam kilku. Znam również wiele osób, które mają średnią wiedzę, a wydaje Ci się że są ekspertami.

A połączenie wiedzy i doświadczenia spawalniczego z inną dziedziną jaką jest psychologia – myślę, że znacząco ułatwi mi przyszłą pracę z ludźmi, ale przede wszystkim znacząco poszerza horyzont.

Ja już nie myślę, że żeby sprzedać trzeba coś sprzedać tanio (choć boję się, że znowu wpadnę w tę pułapkę). Ludzie nie kupują, bo jest tanio. A wiele osób tak myśli.

Ludzie kupują, bo coś potrzebują (lub tak im się wydaje i to racjonalizują) lub bo im się podoba. Generalnie klienci kupują, bo widzą wartość. Cena staje się drugorzędna (oczywiście nie możemy wywalić ceny w kosmos, no też bez przesady).

Ucinając przekonania.

Wbrew skojarzeniom wielu osób – psychologia sprzedaży to nie nauka manipulacji (niestety tak wiele moich znajomych myślało 🤪). Na studiach próbujemy zrozumieć potrzeby klientów, czyli z korzyścią dla klienta, a nie naciągnięcie go. Uczymy się również strategii działania firmy, komunikacji, prezentacji, storytellingu.

Także obecnie czas poświęcam planowaniu i układaniu na spokojnie strategii mojej firmy.

Firma

Tak, mam firmę. Założyłam ją niedawno i nazywa się…

Ta da ta da ta da………. (werble)

Przepisy spawalnicze

Kto by pomyślał 😉

Strona w budowie

Kolejną rzeczą, którą robię jest tworzenie strony internetowej (tak sama ją robię) – publikując tę informację na moich social mediach otrzymałam wiele pytań. Także wyprzedzając kolejne – stronę tworzę w WordPressie – jestem samoukiem, przerobiłam kilka kursów online i obejrzałam miliony filmów instruktażowych na YouTube i obecnie się w to wkręciłam. Jednak na początku było ciężko, bo jestem totalnym beztalenciem komputerowym. No i jeszcze widzę, jak daleka droga przede mną, ale kurde jest w tym taki mega potencjał! Także no. Jak to się mówi „sky is the limit”, albo „money is the limit” 😂😂😂😂

Ale nie o tym.

Plany, plany, plany

Tworzę obecnie stronę (widać już wizualne zmiany).

Buduję też specjalną platformę – na razie nie chcę zdradzać szczegółów 🤫
Aleee będzie na prawdę EXTRA!

Premiera będzie mniej więcej w połowie marca! Chyba, że coś się wysypie, co jest nieodłączną częścią mojego życia, to będzie później 😂

To tyle Przepisy Spawalnicze

14 komentarzy do “#46 Co tam nowego w Przepisach Spawalniczych?”

 1. EMPE Mariusz Poprawa

  Życzę Ci powodzenia.
  Właściwie, to jesteś skazana na sukces.
  Obyś tylko właściwie wybierała ludzi, z którymi będziesz wchodziła w interakcję.
  Naucz się zachować dystans do tych niewłaściwych.

 2. EMPE Mariusz Poprawa

  Jesteś skazana na sukces.
  Obyś tylko właściwie wybierała ludzi, z którymi będziesz wchodziła w interakcję.
  Naucz się zachować dystans do tych niewłaściwych.
  Powodzenia

 3. Ale bliska jest mi Twoja filozofia!

  Jesteś super ambitna, czekam na rezultaty Twoich nowych projektów. Jestem przekonana, że będą genialne jak wszytsko co robisz ! 😉

  Ps. Wielkie dzięki za Twoją szczerość.

 4. Ja też życzę sukcesów na nowym etapie pracy. Jestem pewien że Ci się powiedzie. Jak będę mógł cos pomóc zawsze możesz na mnie liczyć. Trochę doświadczenia i kontaktów mam ale na południu Polski.
  Pozdrawiam
  Darek Bruliński

 5. Pozdrawiam i życzę sukcesów. Tylko proszę pamiętaj że jeszcze masz rodzinę. A to też ważny punkt
  Darek Bruliński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *