Przejdź do treści

WSPÓŁPRACA

WSPÓŁ
PRACA

W czym Ci mogę pomóc?

Kwalifikacja technologii spawania WPQR

Badanie technologii spawania ma na celu potwierdzenie poprawności wykonywanych połączeń spawanych.
W tym celu wykonuje się szereg badań niszczących i nieniszczących, a po pozytywnym wyniku – firma uzyskuje uprawnienia do spawania w określonym zakresie. Proces ten można przeprowadzić zgodnie z wymaganiami:
serii norm EN ISO 15614
AD 2000 Merkblatt HP2/1
EN ISO 14555
ASME IX

Egzaminowanie spawaczy i operatorów spawalniczych

Certyfikowani spawacze i operatorzy spawalniczy, to bezpieczeństwo Twoich wyrobów. Egzaminy można przeprowadzić zgodnie z wymaganiami:
-serii norm EN ISO 9606
-EN ISO 14732
-AD 2000 Merkblatt HP 3
-ASME IX

Inspekcje PED

Produkujesz urządzenia, które będą pracować pod ciśnienie większym niż 0,5 bara? Jeśli tak, pamiętaj, że podlegają one pod wymagania dyrektywy ciśnieniowej PED 2014/68/UE. W takim przypadku może być konieczna inspekcja trzeciej strony, zatwierdzenie dokumentacji, a nawet konieczna certyfikacja.

Systemy jakości

Na pewnym etapie rozwoju, firmy decydują się na usystematyzowanie swoich procesów. W przypadku branży spawalniczej jest to norma
EN ISO 3834 dotycząca systemu zarządzania jakością w spawalnictwie.
Natomiast jeśli produkujesz konstrukcje stalowe, będące wyrobami budowlanymi rozporządzenie CPR 305/2011 wymusza wdrożenie i certyfikowanie Zakładowej Kontroli Produkcji zgodnie z EN 1090-1.

Nadzory inwestorskie

Niektóre projekty, szczególnie te bardziej rentowne wymagają, aby poza nadzorem własnym firmy, proces produkcyjny był kontrolowany przez niezależną trzecią stronę. Ma to na celu zwiększenie wiarygodności, jakości, a w konsekwencji bezpieczeństwa wyrobu. Proces ten jest weryfikowany zgodnie z wymaganiami klienta.

Treści na Twoją stronę

Obecni klienci nie kupują „kota w worku”, dlatego opis swoich usług przez wartościowe treści na blogu w dzisiejszych czasach, to podstawa!

Chcesz mnie poznać lepiej?
Przeczytaj zakładkę „o mnie”

Jeśli masz pytanie, napisz do mnie wiadomość.

Odpowiadam na każde pytanie! 🙂

lub skorzystaj z formularza obok 👉

[contact-form-7 id=”112″ title=”Formularz 1″]

Regularnie czytaj mojego bloga, ponieważ zamieszczam na nim cenne wskazówki, które możesz wykorzystać w swojej pracy!